29 March 2024

Сергей Колачевский в роли успешного хирурга

Related

Трендовые модели мужских курток

В мужской моде куртки занимают важное место. Они являются...

Особенности норковых шуб

Шубы из натурального меха, такие как норковые никогда не...

Распространенные проблемы Samsung S8+: и их решение

Смартфон - неотъемлемая часть повседневной жизни каждого криворожанина. По...

Что такое тюнинг автомобиля и для чего он нужен?

На протяжении многих лет тюнинг авто пользуется огромной популярность...

Архангородский Зиновий Семенович-выдающийся спортсмен и тренер

Архангородский Зиновий Семенович являлся человеком, который внес огромный вклад...

Share

Багато жителів міста Кривий Ріг знають історичну особистість Сергія Колачевського як неймовірно успішного підприємця, засновника копальні на території Кривого Рогу та мецената. Але, крім цього, за освітою Сергій Колачевський був лікарем. Ще до переїзду до Кривого Рогу та створення масштабного рудопромислового бізнесу, Колачевський займався успішною медичною практикою. Далі на ikryvorizhets.com.  

Величезний потенціал Сергія Колачевського

Сергій Колачевський народився у 1849 році далеко від містечка Кривий Ріг у невеликому селі Федорівка, яке знаходилось у Херсонській губернії. Все своє дитинство і юнацтво Колачевський провів по різних селах, гостював у родичів, а також у батьківському особняку в Кременчуці. Саме там він закінчив місцеву гімназію, а в 1868 році поїхав до Києва для того, щоб вступити до університету на медичний факультет. Сергій Колачевський завжди виявляв високі знання, мав хороші успіхи у навчанні. Навчаючись на медичному факультеті в середині 19 століття, він став найкращим учнем відомого на той час українського гістолога Петра Перемежка. Колачевський мав величезний науковий потенціал. Він любив те, чим займався, йому дуже подобалося вивчати будову людини і багато іншого. Ще студентом він писав наукові роботи. За одну з наукових праць Колачевський отримав золоту медаль.

Робота лікаря

Фото: “Криворізька старовина”.

Після закінчення університету Сергій Колачевський повернувся до рідного Кременчука. Там він зайнявся своєю медичною практикою на базі місцевих земських установ. Упродовж 1870-х років Сергію Колачевському вдалося зробити в Кременчуці найкраще медичне обслуговування для населення. Його приклад наслідували багато сіл і міст. Крім цього, саме Колачевський створив у Кременчуці хірургічне відділення при губернській земській лікарні. До медичної практики він залучав перспективних молодих спеціалістів. Тоді серед таких спеціалістів виявився відомий український хірург Богаєвський.

Наприкінці 1870-х років Сергій Колачевський захистив докторську дисертацію, яку присвятив будові кісткового мозку.

Деякий час Колачевський працював у складі Червоного Хреста та допомагав болгарам у боротьбі за незалежність. Після роботи у Червоному Хресті, Колачевський на початку 1880-х років переїхав до міста Одеса. Він працював міським лікарем, а також секретарем медичного відділу розпорядчого комітету сьомого з’їзду природодослідників та лікарів.

Крім того, саме Сергієм Колачевським на території колишньої Російської імперії було проведено першу успішну резекцію шлунка по Більроту-1. Це стала вагомою подією не тільки для майбутньої медицини країни, а й розвитку хірургії шлунка в інших країнах.

Як лікар Сергій Колачевський став рудопромисловцем

Життя Сергія Колачевського різко змінилося, коли він зустрів своє кохання – Євгенію Розмаринця і одружився з нею в 1880-х роках. Як придане, Колачевський отримав 400 десятин землі неподалік села Веселі Терни. Про це пишуть на сайті 1kr.ua

Особливого значення такому подарунку, Сергій Колачевський не надавав. Він здавав ці землі звичайним селянам, де вони пасли худобу та сіяли поля. Але кінець 19 століття на території Криворіжжя став справжньою “залізною лихоманкою”. Саме в той період у Кривому Розі було виявлено багаті поклади залізняку. Тоді Сергій Колачевський замислився над тим, що варто провести розвідувальні роботи і на його землях. І він не помилився. Відібрані проби із землі Колачевського показали, що тут є багате родовище залізняку. Така знахідка назавжди змінила всю долю успішного лікаря.

Фото: “Криворожская старина”.
.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.